Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Drogomistrz
Miejsce pracy: Włocławek
Ogłoszenie o naborze Nr 142514

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

1. Praca w terenie
2. Praca w szczególnie trudnych warunkach środowiskowych
3. Nietypowe godziny pracy (w tym dyżury)
4. Zagrożenie korupcją

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

1. Obciążenie mięśniowo – szkieletowe oraz obciążenie narządu wzroku podczas pracy przy monitorach ekranowych

2. Praca w pomieszczeniach biurowych, z wykorzystaniem komputera, urządzeń biurowych

3. Budynek i jego wyposażenie zapewniają bezpieczne i higieniczne warunki pracy, warunki są dostosowane do rodzaju wykonywanych prac, a także nie są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Opis dostępności budynku dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na stronie https://www.gov.pl/web/gddkia/deklaracja-dostepnosci

4. Praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym

Zakres zadań

  • Prowadzi nadzór i kontrolę nad utrzymaniem standardów określonych w umowie „utrzymaj standard” przez Wykonawcę i przygotowuje raporty w zakresie realizacji utrzymania standardu
  • Dokonuje objazdu dróg, zbiera i aktualizuje dane o drogach, ruchu i zdarzeniach na drogach, drogowych obiektach inżynierskich, obiektach znajdujących się w pasie drogowym i jego otoczeniu, a także przekazuje w czasie rzeczywistym informacje o sytuacji na drogach, ruchu drogowym oraz informacje o objazdach
  • Kontroluje poprawność prowadzenia przez Wykonawcę dzienników, wykazów i innych dokumentów związanych z utrzymaniem dróg oraz kontroluje zgodność certyfikatów, aprobat i deklaracji materiałów dopuszczonych do wykonania robót drogowych
  • Prowadzi czynności związane z ochroną pasa drogowego, a w szczególności kontroluje odległość zabudowy, usytuowania urządzeń obcych i reklam, poruszania się pojazdów ponadnormatywnych, przestrzegania warunków umieszczenia urządzeń obcych w pasie drogowym, prowadzenia robót, w tym wynikających z wydanych decyzji administracyjnych oraz przekazuje i odbiera pas drogowy dla wykonywania robót obcych i uczestniczy w ich odbiorze
  • Prowadzi nadzór nad robotami koniecznymi do wykonania na drodze nie objętymi realizacją usługi w ramach umowy Utrzymaj Standard
  • Uczestniczy w komisjach odbioru robót organizowanych przez Rejon i Oddział
  • Współpracuje z właściwymi służbami, w szczególności z Policją i Strażą Pożarną oraz organami administracji rządowej i samorządowej w związku z zaistniałymi zdarzeniami drogowymi
  • Wykonuje zadania związane z zimowym utrzymaniem dróg poprzez kontrolę jezdni w celu dotrzymania wymaganego standardu i zachowania przejezdności drogi

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
  • Prawo jazdy kat. B
  • Znajomość przepisów z zakresu ustaw: o drogach publicznych, Prawo budowlane, Prawo o ruchu drogowym
  • Obsługa pakietu MS Office (Word, Excel)
  • Posiadanie kompetencji: wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, rzetelność, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Posiadanie uprawnień do kierowania ruchem
  • Znajomość aktów prawnych: Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie przepisów techniczno-budowlanych dotyczących dróg publicznych, Ustawy Kodeks postępowania administracyjnego

    Publikacja: dzisiaj

    ALTOR Sp. z o. o.

    łódzkie / Łódź

    Monitorowanie przebiegu certyfikacji pod kątem interoperacyjności systemu kolei, Współpraca z jednostkami badawczymi i naukowymi w kontekście certyfikacji...

    Nadzór nad podwykonawcami, Nadzór nad powierzonym odcinkiem robót budowlanych, Wspomaganie kierownika budowy w prowadzeniu inwestycji, Przygotowanie...

    Sporządzanie przedmiarów/obmiarów robót w inwestycjach infrastrukturalnych, Wykonanie kosztorysów szczegółowych w programie NormaPRO, Analiza...