Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi
Komendant Wojewódzki Policji poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy specjalista
Miejsce pracy: Łódź
Ogłoszenie o naborze Nr 141655

Warunki pracy

praca biurowa, wyjazdy służbowe, obsługa komputera powyżej 4 godz. na dobę, praca poza siedzibą urzędu, praca stacjonarna, praca w systemie podstawowym, praca w terenie, obsługa urządzeń biurowych, oświetlenie naturalne i sztuczne, niedostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych, praca na 1 piętrze

Zakres zadań

  • wykonuje obowiązki inspektora nadzoru inwestorskiego (samodzielna funkcja techniczna w budownictwie) w ramach prowadzonych zadań remontowo-inwestycyjnych, tj. prowadzi nadzór nad wykonawcami robót w zakresie prowadzenia robót budowlanych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego, w tym warunkami udzielonych pozwoleń na budowę i warunków zawartych umów oraz odbiór tych robót w tym sporządzanie protokołów odbioru,
  • dokonuje rozliczeń finansowych realizowanych zadań remontowo-inwestycyjnych w zakresie nadzorowanych zadań, tj. zgodności poniesionych kosztów w stosunku do założeń planu finansowego, programu funkcjonalno-użytkowego i zawartej umowy, w tym sporządza stosowne sprawozdania wraz z wyjaśnieniami i przekazuje go zgodnie z obowiązującymi zasadami do Komendy Głównej Policji,
  • dokonuje ocen stanów technicznych (samodzielna funkcja techniczna w budownictwie) oraz typuje roboty do wykonania celem doprowadzenia obiektów do odpowiedniej sprawności technicznej,
  • opracowuje dokumentację do przetargu wynikającą z ustawy o zamówieniach Publicznych w zakresie wniosków rozpoczynających postępowanie, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót,
  • sprawdza pod względem merytorycznym dokumentację projektowo-kosztorysową dla inwestycji wymagających pozwolenia na budowę wykonywanej przez projektantów (na podstawie zawartej umowy) w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych i wiedzy technicznej pod kątem zgodności jej wykonania z protokołami typowania robót i założeniami zamawiającego (warunkami zawartej umowy) i przepisami prawa budowlanego,
  • opracowuje dokumentację projektowo-kosztorysową dla zadań nie wymagających pozwolenia na budowę w zakresie typowania robót budowlanych do wykonania, wykonania przedmiaru robót i kosztorysu inwestorskiego w zakresie posiadanej wiedzy i uprawnień budowlanych przy wykorzystaniu programu do kosztorysowania,
  • opracowuje dokumenty formalno-prawne na wykonanie robót dla zadań remontowych i awarii budowlanych z wyłączenia z ustawy Prawo zamówień publicznych, w zakresie wniosków o wyłączenie, zbierania ofert i rozeznania rynku, wyboru wykonawcy, opracowania i podpisania umowy na realizację zadania,
  • współuczestniczy w opracowywaniu wieloletnich i rocznych planów remontów i inwestycji celem utrzymania budynków w odpowiedniej sprawności technicznej.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe techniczne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego na stanowisku kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego w obszarze
  • uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (nadzory, oceny stanów technicznych)
  • umiejętność w podejmowaniu decyzji zgodnych z prawem budowlanym przy wykonywaniu samodzielnych funkcji w budownictwie
  • umiejętność dokonywania ocen technicznych obiektów.
  • poświadczenie bezpieczeństwa uprawniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą poufne wydane przez ABW, SKW, Policję lub złożenie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego
  • w służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • umiejętność obsługiwania programów komputerowych, w tym do kosztorysowania

Najnowsze ogłoszenia

    Publikacja: wczoraj

    Powiatowy Urząd Pracy w Zabrzu

    śląskie / Zabrze

    malowanie, szlifowanie, szpachlowanie ścian i sufitów, zabudowa z płyt kartonowo-gipsowych, układanie paneli i płytek, drobne naprawy hydrauliczne...

    Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie

    śląskie / Nieznanice

    Firma zajmuje się produkcją wind dla niepełnosprawnych. Przygotowanie budynku do postawienia windy: malowanie ścian; układanie kostki brukowej;...

    Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku

    śląskie / Rybnik

    Wyksztalcenie dowolne. Doświadczenie mile widziane. Prace przy wykończeniu wnętrz: malowanie, gipsowanie, kafelkowanie. Wynagrodzenie do uzgodnienia w...