Bezrobocie w Polsce spada w ostatnich czasach wręcz gwałtownie. W branżach specjalistycznych, wymagających kwalifikacji i wykształcenia kierunkowego, zwłaszcza na stanowiskach kierowniczych problem zaczyna przybierać odmienny charakter. To właśnie fachowców poszukuje się „na gwałt”.

Brak osób z kwalifikacjami prowadzi do przestojów w budowie, na które nie zawsze można sobie pozwolić, bowiem blokują kolejne inwestycje i generują ogromne straty finansowe. Rosnąca ilość inwestycji budowlanych sprawiła, iż bezrobocie w zawodzie takim jak kierownik budowy niemalże nie istnieje. Kwestia jedynie ceny usług kierownika budowy jest to jak wielu ma klientów. Nawet osoby bez doświadczenia, o kiepskiej renomie są rozchwytywane, zwłaszcza przez klientów którym zależy na terminie odbioru budowy.

Jeśli wciąż zastanawiasz się czy wykształcenie kierownika budowy na coś może się przydać to nie ma nad czym dumać. Ta praca to na dzisiejsze czasy doskonały zawód z przyszłością. Nie jest to łatwy fach, wymaga rzetelności i nieustannego dokształcania się, niemniej praca w tym zawodzie jest niemal pewna.