Praktycznie każdy chciałby mieć jak najbardziej wygodną prace, niestety w każdym zawodzie czyhają na nas stresy, presja czasu, plany do wyrobienia i inne sytuacje utrudniające pracę. Czasem mankamentem jest praca na wolnym powietrzu. Co prawda może być ona przyjemna to niestety nie zawsze.

Nie tylko pracownicy budowlani, robotnicy fizyczni muszą znosić upały i mrozy, niedogodności pogodowe przy pracy. Również kierownik budowy odwiedzając plac budowy nie może grymasić. Deszcz, czy upał nie powinny przeszkodzić w inspekcji.

Co prawda w dużej mierze kierownik budowy pracuje w biurze, zazwyczaj klimatyzowanym, nawet jeśli jest ono zlokalizowane w baraku przy budowie, to jednak sporo czasu przebywa na równi z pozostałymi pracownikami, spacerując miedzy konstrukcjami, wspinając się po masztach i rusztowaniach, doglądając prac, ich postępów i efektów.

Aby nie trudzić się zbytnio, trzeba ten rodzaj pracy lubić. Kierownicy budowy którzy niewiele czasu spędzają fizycznie na budowie, nie są zbyt dokładni i cenieni, ci zaś którzy zawsze są na budowie mają dopracowane wszystko w każdym szczególe.